AWS ogłasza pięć strategicznych innowacji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji (AI)

W ciągu ostatniego roku wzrost ilości danych, dostęp do skalowalnych obliczeń i postępy w uczeniu maszynowym (ML) doprowadziły do gwałtownego wzrostu zainteresowania generatywną sztuczną inteligencją, tworząc nowe pomysły, które mogą przekształcić całe branże.

AWS ogłasza pięć strategicznych innowacji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, itweek.pl
AWS ogłasza pięć strategicznych innowacji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, itweek.pl

AWS ogłosił pięć strategicznych innowacji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji (AI), w tym ogólną dostępność Amazon Bedrock i Amazon Titan Embeddings, dostępność Llama 2 na Amazon Bedrock – oraz już wkrótce nowe funkcje generatywnej sztucznej inteligencji dla CodeWhisperer i QuickSight. Dzięki temu organizacje każdej wielkości mogą tworzyć nowe aplikacje generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększać produktywność pracowników i rozwijać swoje firmy.

Amazon Bedrock jest teraz ogólnie dostępny, aby pomóc większej liczbie klientów w tworzeniu i skalowaniu generatywnych aplikacji AI. Amazon Bedrock to w pełni zarządzana usługa, która oferuje wybór wysokowydajnych modeli fundamentalnych (FM) od wiodących firm AI, w tym AI21 Labs, Anthropic, Cohere, Meta, Stability AI i Amazon. Wraz z szerokim zestawem możliwości, których klienci potrzebują do tworzenia generatywnych aplikacji AI, upraszcza rozwój organizacji przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa. Klienci mogą łatwo eksperymentować z najlepszymi modelami fundamentalnymi dla szerokiego zakresu przypadków użycia i dostosowywać je za pomocą własnych danych. Amazon Bedrock oferuje również nowy, bezpłatny kurs online, który ma na celu zapoznanie użytkowników z usługą i umożliwienie im rozpoczęcia korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji.

Amazon Bedrock jest pierwszą w pełni zarządzaną usługą generatywnej sztucznej inteligencji, która oferuje Llama 2 – duże modele językowe (LLM) nowej generacji firmy Meta – za pośrednictwem zarządzanego interfejsu programowania aplikacji (API), który pojawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Zoptymalizowane pod kątem zapewnienia szybkiej odpowiedzi w infrastrukturze AWS, modele Llama 2 dostępne za pośrednictwem Amazon Bedrock, są idealne do zastosowań dialogowych. Klienci będą mogli tworzyć generatywne aplikacje AI oparte na modelach Llama 2 o parametrach 13B i 70B, bez konieczności konfigurowania i zarządzania jakąkolwiek infrastrukturą.

Amazon Titan Embeddings jest teraz ogólnie dostępny, ułatwiając klientom rozpoczęcie od generowania rozszerzonego wyszukiwania (RAG) w celu rozszerzenia możliwości dowolnego FM przy użyciu własnych danych. Amazon Titan FM to rodzina modeli stworzonych i wstępnie wytrenowanych przez AWS na dużych zbiorach danych, co czyni je potężnymi, ogólnymi możliwościami stworzonymi do obsługi różnych przypadków użycia. Pierwszy z tych modeli, ogólnie dostępny dla klientów, Amazon Titan Embeddings, to duży model językowy (LLM), który konwertuje tekst na reprezentacje numeryczne zwane embeddings w celu zasilania przypadków użycia RAG.

Amazon QuickSight oferuje nowe możliwości generatywnego tworzenia danych Business Intelligence (BI), aby pomóc analitykom biznesowym w łatwym tworzeniu i dostosowywaniu wizualizacji za pomocą poleceń w języku naturalnym. Nowe możliwości generatywnego tworzenia BI pozwalają analitykom biznesowym opisać pożądany wynik z fragmentów pytania (np. “10 najlepszych produktów”), a QuickSight generuje atrakcyjne wizualizacje, które można łatwo dodać do pulpitu nawigacyjnego lub raportu za pomocą jednego kliknięcia.

Amazon CodeWhisperer ma nową funkcję, która pozwoli klientom bezpiecznie dostosowywać sugestie CodeWhisperer przy użyciu ich prywatnej bazy kodu, aby zapewnić nowy poziom produktywności programistów. Nowa funkcja dostosowywania Amazon CodeWhisperer odblokuje pełny potencjał generatywnego kodowania opartego na sztucznej inteligencji, bezpiecznie wykorzystując wewnętrzną bazę kodu i zasoby klienta, aby zapewnić rekomendacje dostosowane do jego unikalnych wymagań. Programiści oszczędzają czas dzięki lepszej trafności sugestii dotyczących kodu w różnych zadaniach.

W ciągu ostatniego roku wzrost ilości danych, dostęp do skalowalnych obliczeń i postępy w uczeniu maszynowym (ML) doprowadziły do gwałtownego wzrostu zainteresowania generatywną sztuczną inteligencją, tworząc nowe pomysły, które mogą przekształcić całe branże. Dzięki bezpieczeństwu i prywatności klasy korporacyjnej, wyborowi wiodących modeli fundamentalnych (FM), podejściu opartemu przede wszystkim na danych oraz naszej wysokowydajnej i opłacalnej infrastrukturze, organizacje ufają AWS, że zasilą swoje firmy generatywnymi rozwiązaniami AI na każdej warstwie stosu. Najnowsze ogłoszenie AWS jest kamieniem milowym, który stawia generatywną sztuczną inteligencję na wyciągnięcie ręki każdej firmy, od startupów po przedsiębiorstwa – i każdego pracownika, od programistów po analityków danych. Dzięki najnowszym innowacjom, AWS zapewnia klientom większe bezpieczeństwo, wydajność i możliwość wyboru, jednocześnie pomagając im w dostosowaniu strategii danych w całej organizacji, aby mogli w pełni wykorzystać transformacyjny potencjał generatywnej sztucznej inteligencjipowiedział Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. Danych i AI w AWS.

O Amazon Web Services (AWS)

Od ponad 15 lat Amazon Web Services jest najbardziej wszechstronną i szeroko stosowaną ofertą chmury na świecie. AWS stale rozszerza swoje usługi, aby obsługiwać praktycznie każdą operację informatyczną w chmurze, obecnie oferując ponad 240 w pełni funkcjonalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, usług sieciowych, analiz, uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), rozwiązań mobilnych, zabezpieczeń, rozwiązań hybrydowych, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR), tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami w 102 strefach dostępności (AZ) w 32 regionach geograficznych, z ogłoszonymi planami dotyczącymi kolejnych 12 stref dostępności i 4 innych Regionów AWS w Kanadzie, Malezji, Nowej Zelandii i Tajlandii. Niedawno firma otworzyła Lokalną Strefą AWS w Warszawie. Miliony klientów, w tym najszybciej rozwijające się startupy, największe przedsiębiorstwa i wiodące agencje rządowe ufają AWS w zakresie ich infrastruktury, zwiększania elastyczności i obniżania kosztów. Więcej informacji o AWS na stronie www.aws.amazon.com