Britenet otworzył w Lublinie największe biuro w historii firmy

Britenet, materiały własne
Britenet, materiały własne

3 piętra, 2800 m3, miejsce dla 400 osób, nowoczesne przestrzenie i zaskakujące aranżacje – to wszystko czeka na pracowników Britenet w Lublinie w nowo otwartym, łączącym dwa oddziały biurze. „Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście i wybraliście Lublin. Życzę Britenet wielu sukcesów, które przyczyniają się także do rozwoju naszego miasta” – mówił podczas eventu otwarcia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Nowa siedziba Britenet w Lublinie

Nowa siedziba Britenet w Lublinie jest największą w historii firmy. Znajduje się w nowym biurowcu przy ul. Wojciechowskiej 9a i jest połączeniem dwóch lubelskich oddziałów – z ul. Morwowej i ul. Hamleta.

„Przez blisko 16 lat działania firmy wiele się zmieniło. Rozwijamy się, realizujemy cele strategiczne, jesteśmy w coraz większej liczbie lokalizacji w Polsce, otwieramy zagraniczne oddziały, ale nie zapominamy przy tym o naszych początkach i o miejscach, w których jesteśmy od wielu lat. Jednym z nich jest właśnie Lublin, w którym działamy od 2008 roku”

Michał Borny, CEO

W nowym biurze przy Wojciechowskiej znajdziemy m.in. chilloutroomy, game roomy, przestronne sale konferencyjne, open space, rotacyjne hot deski, coffee pointy czy wyciszone miejsca do rozmów.

„Pierwszym skojarzeniem, na którym oparliśmy wstępną koncepcję nowego biura Britenet, było słowo “bright”, wywodzące się z nazwy firmy. Tutaj nie mieliśmy wątpliwości co do efektu, jaki chcemy uzyskać: doświetlone wnętrze, jasne podłogi i drewno, bielona cegła, wysokie przeszklenia okien i ścianek działowych”

Architekt biura Mateusz Kunkiewicz, z Kunkiewicz Architekci i LuCreate

Tym, co wyróżnia nową siedzibę Britenet, są z pewnością artystyczne murale autorstwa Dawida Ryskiego, Eliasza Goli i Daniela Jarosza (graphic designera Britenetu). Gości w recepcji wita natomiast prawie dwumetrowa figura BriteMana – symbolicznego bohatera IT.

„Nowe biuro powstało z myślą o naszych pracownikach. Chcemy być bliżej nich, a także bliżej klientów. Priorytetowo traktujemy relacje, a nowe, największe jak dotychczas biuro Britenet, tu, w Lublinie, jedynie podkreśla tę potrzebę. Mimo realizowanych ostatnio planów rozwojowych firmy, ekspansji na rynki zagraniczne, dotarcia do kolejnych miast Polski, nie zapomnieliśmy o naszym sentymencie do Lublina, w którym jest nas coraz więcej” 

Michał Zieńkowski, head of technology, związany z Britenet od 2012 roku

Nowa siedziba to nie tylko korzyści dla obecnych pracowników, ale i dla nowych. Britenet cały czas rekrutuje m.in. w technologiach Java, PHP, .NET, Frontend. Zatrudnienie mogą znaleźć tu również osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w IT, np. w autorskich programach szkoleniowych Campus czy Force Academy, przygotowujących do pracy w technologii Salesforce.

Britenet już od blisko 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT i zatrudnia obecnie ponad 1000 doświadczonych specjalistów i ekspertów IT. Posiada doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych dla międzynarodowych firm i zapewnia szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

Britenet posiada dziś oddziały w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Białymstoku, Katowicach, Łodzi i Gdańsku, szykuje się też do otwarć we Wrocławiu i Krakowie. W Lublinie firma jest obecna od 2008 roku. Ponadto to właśnie w stolicy województwa ulokowane są departamenty administracyjno-biurowe i kadrowe obsługujące biura w całej Polsce.

Źródło informacji: Britenet