Jak zarządzać oprogramowaniem w organizacji? Producent oprogramowania LOG Plus organizuje webinar na ten temat!

Zarządzanie oprogramowaniem SAM, itweek, itweek.pl
Zarządzanie oprogramowaniem SAM, itweek, itweek.pl

W czwartek 26 maja 2022 producent oprogramowania LOG Plus organizuje bezpłatny webinar techniczny, podczas którego zostaną poruszone niezwykle istotne kwestie związane z procesem zarządzania licencjami i oprogramowaniem w ramach systemu LOG Plus

SAM (ang. Software Asset Management) – zarządzanie oprogramowaniem, zarządzanie licencjami

Proces związany z zarządzaniem licencjami i oprogramowaniem jest niezwykle istotną kwestią w niemal każdej organizacji. Wydatki na oprogramowanie w wielu firmach stanowią blisko 40% całości kosztów. W przypadku dużych przedsiębiorstw czy organizacji publicznych te koszty dochodzą nawet do wielu milionów zlotych.

Software Asset Managment (SAM) to istotny element powiązany z zadaniami działów IT w wielu firmach. Dzięki skutecznym narzędziom takim jak LOG Plus, osoby odpowiedzialne za ten obszar mogą w sposób szybki i precyzyjny przeprowadzać analizy i weryfikacje w związku z:

  • przestrzeganiem warunków licencyjnych oprogramowania
  • realizacją budżetów przeznaczonych na licencje oprogramowania
  • produktywność oprogramowania (weryfikacja czy posiadane oprogramowanie jest wykorzystywane i w jakim stopniu – ma to wpływ na decyzje biznesowe)
  • stan licencji oprogramowania (weryfikacja czy licencje są prawidłowo przydzielone i czy są jeszcze aktualne)
  • oraz wiele innych funkcjonalności

Webinar techniczny LOG Plus

SAM – jak zarządzań oprogramowaniem i zoptymalizować koszty w firmie?

Termin:

26.05.2022 (czwartek)

godz. 10:00

Platforma Zoom

Opis wydarzenia

Poznaj proces zarządzania licencjami i oprogramowaniem w systemie LOG Plus. Techniczna prezentacja funkcji związanych z obszarem Software Asset Management. Spotkanie na żywo, podczas którego zaprezentujemy m.in. jak zoptymalizować wykorzystanie oprogramowania, jak wygenerować oszczędności związane z zakupem licencji i jak wygląda przypisywanie licencji do użytkowników.

Darmowy webinar skierowany jest do osób, które chcą szczegółowo poznać korzyści wynikające z zastosowania SAM w swojej organizacji.