Komputronik szuka „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi”

Sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym i komputerowym – Komputronik – organizuje specjalną przedświąteczną akcję. Szuka w niej „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi”, któremu przekaże w formie darowizny 10 000 zł. Firma nie zapomina również o zgłaszających, którzy mogą zyskać 500 zł. Czas na przesyłanie kandydatur mija 22 grudnia 2023 r., natomiast wyniki zostaną ogłoszone do końca stycznia.

Komputronik szuka „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi”
Komputronik szuka „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi”

Zgłoś swojego kandydata, a może to on otrzyma… 10 000 zł?

Sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym i komputerowym – Komputronik – organizuje specjalną przedświąteczną akcję. Szuka w niej „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi”, któremu przekaże w formie darowizny 10 000 zł. Firma nie zapomina również o zgłaszających, którzy mogą zyskać 500 zł. Czas na przesyłanie kandydatur mija 22 grudnia 2023 r., natomiast wyniki zostaną ogłoszone do końca stycznia.

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych, odpoczynku, ale też wyrażania wdzięczności. Na co dzień zazwyczaj nie zastanawiamy się nad jej rolą. Okazuje się jednak, że bycie wdzięcznym zwiększa poczucie bycia szczęśliwym aż o 25 proc. – wynika z badań dr Roberta Emmonsa, cenionego na świecie eksperta naukowego w tej dziedzinie. Wdzięczność można wyrażać na różne sposoby.

Pomóż Komputronikowi znaleźć „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi”!

Przedstawiciele sieci sklepów Komputronik, wychodząc naprzeciw wszystkim pełnoletnim Polakom, a także idei pomagania i wyrażania wdzięczności, przygotowali w tym roku specjalną akcję.

Mikołaj co roku nagradza prezentami grzeczne dzieci. A kto pamięta o dobrych dorosłych? W 2023 jest to… Komputronik! Przy okazji zbliżających się Świąt organizujemy inicjatywę, w której szukamy najgrzeczniejszego człowieka na naszej planecie. No może przynajmniej w Polsce! Kto może nim zostać? Każdy, kto jest pełnoletni. Tak naprawdę nie musi jednorazowo okazywać swojej dobroci w jakiś spektakularny sposób. Dobroć i wdzięczność wyrażamy przecież na co dzień, a nie od święta. Zapewne każdy z nas zna kogoś, kto non stop naprawia telewizor babci, bo znów się jej „coś kliknęło” albo odbiera telefon od przyjaciela, który po prostu potrzebuje z kimś pogadać. To może być też kolega z ławki, który chętnie dzielił się notatkami albo przyjaciółka, która dba o nasze kwiatki w domu czy mieszkaniu, gdy wyjeżdżamy na wakacje – wyjaśnia Karolina Pietz-Drapińska, Dyrektor Marketingu i PR w Komputronik.

Kto wygrywa?

Szansę na wygraną ma ten, kto do 22 grudnia 2023 r. zgłosi swoją kandydatkę lub kandydata na „najgrzeczniejszego człowieka na Ziemi” na dedykowanej stronie. Zwycięża zarówno ten, kto zostanie tym najgrzeczniejszym i może zyskać 10 000 zł, jak również jego zgłaszający, który otrzyma 500 zł.

Co trzeba zrobić i jakie są zasady?

Nagradzana jest kreatywność samego zgłoszenia oraz sylwetka zgłaszanej osoby w stosunku 60 do 40 procent. Liczy się inwencja twórcza. Zgłoszenie może mieć zarówno formę filmu lub animacji (do minuty długości), opisu do 500 słów, grafiki, kolażu, jak również inny kształt graficzny. Link do materiałów dodatkowych musi być aktywny przez minimum 60 dni od momentu przesłania zgłoszenia. W skład kapituły konkursowej wchodzą przedstawiciele firmy Komputronik. Wybór laureata będzie indywidualną, niezależną decyzją marki.

Firma wyłoni laureatów do końca stycznia. W regulaminie firma zastrzega sobie prawo do niewyłonienia laureata/ki, jeśli zgłoszenie nie będzie spełniało wymogów formalnych. W takiej sytuacji nagroda zostanie przekazana na cele charytatywne.

Akcja Komputronika wpisuje się w aspekt spełnienia, a także wyrażania wdzięczności.

Czym jest poczucie szczęścia?

„Na tyle jesteśmy ludźmi, na ile umiemy okazywać wdzięczność” – to słowa rzymskiego filozofa, Seneki Starszego. Mimo że wdzięczność jest uczuciem, to istotną rolę odgrywa też element poznawczy. Polega to na uświadomieniu sobie, komu i za co jesteśmy wdzięczni. Ten aspekt prowadzi natomiast do naszego spełnienia, zadowolenia z życia i w efekcie – poczucia szczęścia.

Święta to czas refleksji. Zdaniem dr Ewy Jarczewskiej-Gerc, psycholożki z Uniwersytetu SWPS, emocje związane z miłością i wdzięcznością powodują zmiany chemiczne, które wzmacniają nasz układ immunologiczny. Sprawia to, że czujemy się lepiej i jesteśmy bardziej spełnieni. Pamiętajmy w te święta o tym, co istotne – o naszych najbliższych. Wyraźmy im wdzięczność – przekonuje i zachęca Karolina Pietz-Drapińska z Komputronik.

Szczęście prowadzi do sensu i… spełnienia

Koncepcja szczęścia ma trzy stopnie, które w latach 90. XX w. zdefiniował Martin Seligman: przyjemności, zaangażowania i sensu. Pierwszy z nich – najbardziej pierwotny – dotyczy kwestii czysto hedonistycznych. Może to być kupienie sobie jakiegoś gadżetu elektronicznego czy zjedzenie czegoś smacznego. Drugi aspekt szczęścia ma związek z zaangażowaniem w działania, które pozwalają na realizowanie swojego potencjału. Można do tego zaliczyć np. samorozwój i kursy, udział w zajęciach sportowych, realizowanie swojego hobby czy spotkanie z przyjaciółmi.  

Według Seligmana, trzecią, najpełniejszą warstwą szczęścia, jest sens i znaczenie. Ich poczucie – jak wynika z badań – jest bardzo ważne dla dobrostanu człowieka. I w tym miejscu pojawia się właśnie wdzięczność.

Badania pokazują, że wdzięczność nie zawsze jest wyrażana w postaci materialnej. W krajach Trzeciego Świata ludzie, którzy posiadają z zasady mniej, są bardziej szczęśliwi niż w mieszkańcy państw zachodnich. Wdzięczni możemy być za bardzo dużo rzeczy – np. za to, że my i nasza rodzina jesteśmy zdrowi, możemy pójść z nią na spacer czy zjeść razem posiłek – wylicza Karolina Pietz-Drapińska.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące przesyłania zgłoszeń w akcji firmy Komputronik można znaleźć na stronie pod adresem: https://www.komputronik.pl/lp/kosmiczne-swieta/.