LinkedIn planuje wkroczyć w świat gier

LinkedIn zamierza rozszerzyć swoją działalność, wkraczając w świat gier. Nima Owji, jeden z obserwatorów aplikacji, zauważył, że platforma ta, głównie znana z możliwości nawiązywania kontaktów zawodowych i poszukiwania pracy, teraz kieruje swoją uwagę w stronę gamingu.

LinkedIn planuje wkroczyć w świat gier, itweek.pl
LinkedIn planuje wkroczyć w świat gier, itweek.pl

Jak donosi portal TechCrunch, LinkedIn zamierza rozszerzyć swoją działalność, wkraczając w świat gier. Nima Owji, jeden z obserwatorów aplikacji, zauważył, że platforma ta, głównie znana z możliwości nawiązywania kontaktów zawodowych i poszukiwania pracy, teraz kieruje swoją uwagę w stronę gamingu.

LinkedIn, będący własnością Microsoftu, zyskał reputację jako miejsce, gdzie ludzie mogą budować swoją sieć kontaktów zawodowych, zdobywać wiedzę oraz szukać nowych możliwości zatrudnienia — sektor, który obecnie przyciąga ponad miliard użytkowników. Teraz, według doniesień TechCrunch, firma ta podjęła decyzję o eksploracji nowego obszaru, jakim są gry.

TechCrunch informuje, że LinkedIn planuje wykorzystać popularność prostych gier logicznych, które stały się prawdziwym hitem, przyciągając miliony graczy. W ramach tych starań, platforma już pracuje nad kilkoma projektami, w tym grami o nazwach “Queens”, “Inference” i “Crossclimb”.

Nima Owji oraz inni badacze aplikacji zaczęli znajdować w kodzie wskazówki, które wskazują na prace, jakie LinkedIn podejmuje w kierunku gier. Owji zauważył, że jednym z pomysłów, nad którymi LinkedIn prowadzi eksperymenty, jest organizacja wyników graczy według miejsc pracy, a firmy otrzymują “klasyfikację” na podstawie tych wyników.