Microsoft poszerza dostępność swojego asystenta zabezpieczeń opartego na AI

Microsoft ogłosił, że zwiększy dostępność swojego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji, skierowanego do profesjonalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

Microsoft poszerza dostępność swojego asystenta zabezpieczeń opartego na AI, itweek.pl
Microsoft poszerza dostępność swojego asystenta zabezpieczeń opartego na AI, itweek.pl

Microsoft ogłosił, że z dniem 1 kwietnia zwiększy dostępność swojego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji, skierowanego do profesjonalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, wprowadzając jednocześnie model rozliczeń oparty na rzeczywistym zużyciu usługi. Asystent do spraw bezpieczeństwa, “Security Copilot”, który zadebiutował w fazie soft launch w ubiegłym roku, umożliwia analitykom formulowanie zapytań w prostym oknie dialogowym, wspierając ich w takich zadaniach jak agregacja raportów incydentalnych, analiza słabości systemów oraz wymiana informacji z zespołem za pośrednictwem cyfrowej tablicy ogłoszeń.

Aktualnie z rozwiązania korzysta blisko 300 klientów, jak poinformowano podczas konferencji w San Francisco. Gigant technologiczny zamierza naliczać opłaty od użytkowników w oparciu o intensywność wykorzystania produktu zamiast tradycyjnego modelu abonamentowego. Jak wyjaśnił Vasu Jakkal, wiceprezes Microsoftu ds. korporacyjnych, decyzja ta ma na celu obniżenie progów wejścia dla potencjalnych użytkowników rozwiązania.

Security Copilot

Copilot for Security został zaprezentowany po raz pierwszy podczas inauguracji Microsoft Secure. Jest to pierwszy produkt zabezpieczający, który umożliwia obrońcom działanie z prędkością i skalą możliwości sztucznej inteligencji. Łączy on w sobie najbardziej zaawansowane modele językowe (LLMs) od OpenAI z opracowanym przez Microsoft modelem specyficznym dla bezpieczeństwa.