Prawie 50% badanych Polaków jest bardziej zestresowana niż pół roku wcześniej. Lekarstwem praca w IT?

Prawie 50% Polaków jest bardziej zestresowana niż pół roku wcześniej. Praca w IT lekarstwem?, itweek.pl
Prawie 50% Polaków jest bardziej zestresowana niż pół roku wcześniej. Praca w IT lekarstwem?, itweek.pl

Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez firmę Evolution, prawie 25% badanych Polaków chciałaby pracować w IT. To co ich przyciąga to m.in. wysokie zarobki (79%), możliwość pracy zdalnej (64%) czy elastyczne podejście do pracowników (44%). Jednocześnie ponad 45% badanych osób deklaruje, że odczuwa stres silniej niż jeszcze pół roku temu.

Branża IT: praca w IT panaceum na stres?

Z poprzedniego badania firmy Evolution wynika, że blisko 25% badanych Polaków chciałoby pracować w branży IT, a to czego oczekują po przebranżowieniu to atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy z dowolnego miejsca na Ziemi.

“Branża IT ma bardzo dużo do zaoferowania. Pracownicy jak wynika z naszych raportów, chwalą pracodawców za dobre i elastyczne warunki pracy. W Evolution bardzo mocno stawiamy na te aspekty i wiemy, że owocowe czwartki to za mało, by odpowiednio docenić pracownika. Branża IT wyznacza standardy w obszarze zatrudnienia oraz relacji pracodawca – pracownik i być może właśnie dlatego aż ¼ Polaków zastanawia się nad przebranżowieniem do tego sektora. W Evolution zawsze chcemy dbać o wszystkich naszych pracowników. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak bardzo Polacy są zestresowani i co mogłoby im pomóc.”

Konrad Bromiński, Senior HR Manager w Evolution

Według przygotowanego raportu wynika również, że blisko 75% badanych stresuje się zarówno wysokim poziomem inflacji oraz zwiększonymi ratami kredytów.

Zestawienie przedstawionych danych z raportem dotyczącym chęci przebranżowienia, jednoznacznie wskazuje na to, że Polacy szukają ucieczki od stresu wywołanego galopująca inflacją i wzrostem cen, pracą w branży IT.