Red Square Games podpisało umowę wydawniczą z Gaming Factory i przeniesie grę SlavicPunk: Oldtimer na konsole

Zgodnie z zapowiedziami producentów, gra SlavicPunk: Oldtimer pojawi się w pierwszym kwartale 2024 r. na najpopularniejszych konsolach. Red Square Games, krakowska spółka, która niebawem zadebiutuje na rynku NewConnect, podpisała umowę z notowanym na głównym rynku GPW Gaming Factory na wydanie wspomnianego tytułu na PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S.

Red Square Games podpisało umowę wydawniczą z Gaming Factory i przeniesie grę SlavicPunk_ Oldtimer na konsole
Red Square Games podpisało umowę wydawniczą z Gaming Factory i przeniesie grę SlavicPunk_ Oldtimer na konsole

Zgodnie z zapowiedziami producentów, gra SlavicPunk: Oldtimer pojawi się w pierwszym kwartale 2024 r. na najpopularniejszych konsolach. Red Square Games, krakowska spółka, która niebawem zadebiutuje na rynku NewConnect, podpisała umowę z notowanym na głównym rynku GPW Gaming Factory na wydanie wspomnianego tytułu na PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S. W ramach udzielenia licencji spółce Red Square Games przysługuje wynagrodzenie w kwocie 150 tys. zł, a także prowizja uzależniona od przychodów ze sprzedaży gry oraz wynagrodzenie z tytułu portowania. Ponadto, w ostatnich dniach krakowskie studio poinformowało o udzieleniu licencji na dystrybucję i sprzedaż swojej premierowej gry z chińskim dystrybutorem CE-Asia na platformach Sonkwo.

Cieszymy się, że będziemy mogli rozszerzyć dystrybucję gry SlavicPunk: Oldtimer o najpopularniejsze konsole, która daje nam możliwość zwiększenia sprzedaży i popularności naszej produkcji. Tytuł powinien pojawić się na urządzeniach od Sony, Microsoftu w pierwszym kwartale 2024 roku z zastrzeżeniem, że ten termin może ulec wydłużeniu. Na tym etapie promocji naszego tytułu, chcemy zaprezentować się przed jak największą liczbą graczy.

Krzysztof Wolicki, prezes zarządu Red Square Games
Slavic Punk: Oldtimer, Red Square Games

W celu wydania swojego tytułu na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S spółka Red Square Games nawiązała współpracę z Gaming Factory, które posiada duże doświadczenie w tym obszarze. Z tytułu udzielenia 5-letniej licencji Gaming Factory wypłaci Red Square Games wynagrodzenie w wysokości 150 tys. zł, a także prowizję w wysokości 40 proc. w przypadku uzyskania przychodów ze sprzedaży do 300 tys. zł lub 70 proc. po osiągnięciu wyżej wymienionego progu sprzedażowego. Dodatkowo Red Square Games przysługuje umowne wynagrodzenie z tytułu portowania gry na platformy objęte umową. Z kolei Gaming Factory będzie odpowiedzialne za dystrybucję, promocję oraz marketing portowanej gry.

Obok tworzenia tytułów własnych, działalność wydawnicza należy do naszych kluczowych segmentów biznesowych. Mamy jednak określone standardy, dlatego szukamy interesujących projektów, które mają potencjał, by odnieść sukces komercyjny. Niewątpliwie SlavicPunk: Oldtimer dzięki samej mechanice oraz wciągającej fabule ma ku temu wszelkie predyspozycje. Liczymy, że dzięki wzajemnej współpracy oraz naszemu doświadczeniu uzyskamy wysoką sprzedaż wersji konsolowych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że przed nami premiery konsolowe Bakery Simulator, Electrician Simulator czy ZooKeeper. Chcemy, aby nasze konta wydawnicze na platformach Sony, Microsoft i Nintendo były jak najmocniejsze.

Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory

SlavicPunk: Oldtimer to izometryczna strzelanka oparta na twórczości Michała Gołkowskiego, uznanego polskiego autora science-fiction i fantasy. Gra oferuje solidne systemy walki i poruszania się, a także modułowy system ulepszeń broni, dzięki którym gracze, przemierzając mroczne zakamarki miasta, mogą sprawić, że każdy pojedynek będzie wyglądał inaczej. Świat przedstawiony w grze przedstawia mieszankę futurystycznej i przestarzałej technologii, typową dla krajów postkomunistycznych brutalistyczną architekturę. Wyjątkowe, głęboko słowiańskie podejście do cyberpunkowego świata z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym, ze względu na sarkastyczne poczucie humoru i nieco pesymistyczne spojrzenie na neonowo-szare odcienie otaczającej rzeczywistości, a jednocześnie wnosząc powiew świeżości do gatunku.


Tytuł jest dostępny na Steam, GOG oraz Epic Games Store, a także w przyszłości na STOVE Indie. Aktualnie gracze mogą zakupić tytuł z 40 proc. obniżką za 14.99 USD.
Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe i gry akcji. W ostatnich miesiącach Gaming Factory intensywnie pracuje nad swoją największą produkcją Japanese Drift Master. Spółka niedawno zapowiedziała grę VR: Realm Protector, która jeszcze w tym roku zadebiutuje na platformie

Meta Quest 2. Gaming Factory ma w planach również portowanie kluczowych tytułów własnych na konsole.
Producent SlavicPunk: Oldtimer w ostatnich dniach zawarł umowę dystrybucyjną z CE-Asia Hong Kong Limited i tym samym udzielił niewyłącznej licencji na sprzedaż i dystrybucję swojej gry na platformach należących do dystrybutora – www.sonkwo.com, www.sonkwo.hk oraz www.sonkwo.cn. Licencja została udzielona na terytorium Chin kontynentalnych, Hong Kongu, Tajwanu, Tajlandii, Indonezji, Malezji, Singapuru, Wietnamu i Filipin. Zgodnie z umową, licencjodawcy będzie przysługiwać 70 proc. dochodu brutto ze sprzedaży na ww. platformach.
Red Square Games SA złożyła Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Spółka liczy na jak najszybsze dołączenie do spółek publicznych.