Rosyjscy hakerzy z KillNet ujawnili poufne dane członków NATO

Prawdopodobny wyciek danych w NATO, itweek.pl
Prawdopodobny wyciek danych w NATO, itweek.pl

Jak donosi portal Information Security Newspaper, hakerom z KillNet udało się uzyskać dostęp do poufnych informacji członków NATO. Według portalu, ponad 40% infrastruktury elektronicznej NATO zostało unieruchomionych w wyniku rozproszonego ataku na szeroką skalę typu “odmowa usługi”. Lider grupy Killnet oświadczył, że celem ich organizacji jest wyrządzenie jak największej szkody sieciom komputerowym, infrastrukturze i innym systemom NATO. Konsekwencją działań Killnet jest to, że celem stało się kilka agencji i departamentów wewnątrz NATO, których działanie jest niebędne do funkcjonowania sojuszu.

W związku z hakerskimi działaniami grupa Killnet wydała oświadczenie na swoim kanale Telegram. Została tam też opublikowana lista celów i ujawnione adresy e-mail NATO wraz z hasłami, które zostały wydobyte prawdopodobnie ze Szkoły NATO Oberammergau w Niemczech.

Oprócz wycieku danych KillNet opublikował również zrzut ekranu, który ujawnia, że użyto rzekomo skradzionych danych do logowania do zarejestrowania 150 adresów e-mail na gejowskim portalu randkowym w Kijowie i Mołdawii.

telegram killnet nato • itweek.pl - nowy serwis informacyjny dla IT

W wyniku ataku na infrastrukturę NATO, rosyjscy hakerzy “zablokowali” szereg stron internetowych i ujawnili identyfikatory i hasła pracowników NATO.

Do tematu będziemy wracać.