Specjaliści od automatyzacji z SAIO jedyną polską firmą w globalnym rankingu Everest Group

Specjaliści z zajmującej się robotyzacją procesów biznesowych (RPA – Robotic Process Automation) firmy SAIO znaleźli się w globalnym rankingu wiodących dostawców tej branży – Everest Group "RPA Products PEAK Matrix® Assessment 2023". SAIO to pierwsza polska firma zajmująca się dostarczaniem technologii do automatyzacji procesów, która znalazła się w tym uznanym zestawieniu.

Specjaliści od automatyzacji z SAIO jedyną polską firmą w globalnym rankingu Everest Group, Tara Winstead, itweek.pl
Specjaliści od automatyzacji z SAIO jedyną polską firmą w globalnym rankingu Everest Group, Tara Winstead, itweek.pl

Everest Group Robotic Process Automation (RPA) PEAK Matrix® Assessment to jeden z najbardziej prestiżowych globalnych rankingów dostarczających analizy i opinie na temat ofert wiodących dostawców technologii RPA. W tegorocznej edycji należąca do Grupy ING firma SAIO znalazła się na liście 25 wiodących dostawców tej technologii, ocenianych w ramach badania PEAK Matrix. SAIO – jako pierwsza polska firma – zostało umieszczone w tym raporcie już w 2022 roku. Tym razem zostało dodatkowo docenione za dynamikę wzrostu i wyróżnione w raporcie jako „Star Performer”.

– W tegorocznym rankingu SAIO zyskało tytuł „Star Performer” i umocniło swoją pozycję w programie RPA Products PEAK Matrix® 2023 Grupy Everest. Miały na to wpływ między innymi strategiczne inwestycje SAIO w poszerzanie możliwości produktów w celu dostosowania ich do wizji inteligentnej automatyzacji, dodanie większej liczby możliwości sztucznej inteligencji, szybki rozwój ekosystemu partnerskiego i silny rozwój biznesowy z roku na rok – mówi Amardeep Modi, wiceprezes Everest Group. Wsparcie klienta i podejście konsultacyjne SAIO, łatwość użycia produktu i przystępna cena platformy to tylko niektóre z kluczowych mocnych stron podkreślonych przez jej klientów – dodaje Modi. 

Everest Group jest firmą badawczą w obszarze usług IT, biznesowych i inżynieryjnych. Jej oceny PEAK Matrix® dostarczają analiz i opinii potrzebnych firmom do podejmowania decyzji o wyborze dostawców usług i technologii oraz produktów i rozwiązań w różnych segmentach rynku, w tym Robotic Process Automation.

 – Znalezienie się SAIO ponownie wśród liderów rynku RPA na świecie oczywiście ogromnie nas cieszy. Szczególnie, iż tym razem zostaliśmy dodatkowo docenieni za dynamikę wzrostu i wyróżnieni w raporcie jako tzw. „Star Performer”. Jest to dla nas tym cenniejsze, że decyzja Grupy Everest o umieszczeniu firm z naszej branży w rankingu jest zawsze poprzedzona wnikliwą analizą oferty każdego z dostawców. Jest to wielkie uznanie dla dotychczasowej pracy i kierunku rozwoju, jaki obraliśmy w SAIO. Jednak przede wszystkim to ukłon w stronę zaangażowania całego naszego zespołu. Jesteśmy dumni, że jako jedyni możemy reprezentować Polskę w  tak prestiżowym rankingu – mówi Przemysław Lewicki, prezes zarządu SAIO SA.

SAIO wdrożyło już w Polsce i na świecie ponad 2000 robotów. Wykonują one powtarzalne czynności za pracownika w wielu różnych obszarach, jak: księgowość, finanse, controlling, HR, zakupy, sprzedaż czy w działach obsługi klienta. W przypadku platformy SAIO, aby wdrożyć robota, pracownik, który znajdzie potencjał na zatrudnienie swojego wirtualnego asystenta, może (bez konieczności angażowania specjalistów IT) wdrożyć automatyzację sam bądź skorzystać ze wsparcia konsultantów, którzy dokładnie przeanalizują proces i zrobotyzują go w czasie nawet dwóch do trzech tygodni. W tym roku specjaliści SAIO z sukcesem rozpoczęli testy zintegrowania popularnego ChatGPT ze swoją platformą. Automatyzacja wdrożona na bazie tej technologii znalazła swoje zastosowanie w dziale obsługi klienta jednego z klientów SAIO. 

Więcej o raporcie The Robotic Process Automation (RPA) – Technology Provider Landscape with PEAK Matrix® Assessment 2023 

O firmie SAIO S.A.

SAIO to należąca do grupy ING spółka technologiczna z branży Robotic Process Automation (RPA), która dzięki swojej platformie pozwala automatyzować powtarzalne zadania wykonywane na komputerze, poprzez naśladowanie sposobu, w jaki pracują ludzie. SAIO wdrożyło ponad 2000 robotów, pozwalając polskim i zagranicznym klientom (korporacyjnym oraz z sektora MŚP) na optymalizację procesów biznesowych i tym samym zaoszczędzenie czasu oraz kosztów pracy. W 2022 roku SAIO – jako pierwsza polska firma – została umieszczona w prestiżowym raporcie Everest Group – RPA Products PEAK Matrix® Assessment 2022 – firmy badawczej z obszaru usług IT, biznesowych i inżynieryjnych, doradzającej globalnym przedsiębiorstwom w wyborze dostawców nowych technologii, w tym RPA.