Western Digital – naruszenie bezpieczeństwa sieci. Przerwa w działaniu usług krytycznych!

Naruszenie bezpieczeństwa w Western Digital, itweek.pl
Naruszenie bezpieczeństwa w Western Digital, itweek.pl

Portal The Hacker News opublikował informację, że producent urządzeń do przechowywania danych Western Digital ujawnił incydent związany z bezpieczeństwem swojej sieci, który miał miejsce 26 marca 2023 r.

Nieautoryzowany dostęp do systemów firmy umożliwił nieznanej stronie trzeciej uzyskanie dostępu do wielu systemów. Po wykryciu incydentu Western Digital podjęła działania w zakresie reagowania na zagrożenia i zwróciła się o pomoc do ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa i kryminalistyki w celu przeprowadzenia dochodzenia.

Western Digital – producent m.in SanDisk, WD, WD Black

Firma Western Digital zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń do przechowywania danych, w tym dysków twardych, pamięci flash, urządzeń sieciowych oraz systemów pamięci masowych dla firm i użytkowników indywidualnych. Firma ta jest jednym z wiodących producentów na rynku pamięci masowych i zabezpieczeń danych.

Western Digital jest producentem wielu marek, w tym popularnych dysków twardych WD oraz dysków zewnętrznych My Passport i My Book. Firma ta jest również właścicielem marki SanDisk, producenta pamięci flash i innych urządzeń pamięciowych.